Urząd skarbowy wypełni za Ciebie PIT od marca 2017

Urząd skarbowy wypełni za Ciebie Pit od marca 2017. Czy urząd skarbowy może za mnie wypełnić Pit? Od kiedy urząd skarbowy może wypełnić za mnie Pit? Co to jest PIT-WZ? Jakie dane są potrzebne do złożenia PIT-WZ? Instrukcja wypełnienia wniosku PIT-WZ

rozliczenie pit przez urząd skarbowy

Czy urząd skarbowy może za mnie wypełnić Pit?

Od 15 marca urząd skarbowy będzie mógł za podatnika wypełnić PIT – obowiązkowe zeznanie podatkowe, które składamy co roku jako obywatele państwa Polskiego. Patrząc na działalność urzędów w naszym państwie możemy dostrzec spore zmiany jeśli chodzi o ułatwienia dla podatników, a tym samym ograniczenie zbędnej biurokracji..

Urzędnik sam wypełni nasze zeznanie podatkowe, dzięki temu rozliczenie drogą elektroniczną zajmie nam nie więcej niż kilka minut!

Po wypełnieniu wniosku PIT-WZ podatnik będzie mógł podpisać wniosek na trzy sposoby:

  • Podać kwotę przychodu z PIT za rok 2015
  • Wykorzystać podpis elektroniczny
  • Skorzystać z profilu zaufanego

Co to jest PIT-WZ?

PIT-WZ – to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Za pomocą wniosku PIT-WZ   prześlesz do Urzędu Skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu.

Pamiętaj, że wniosek PIT-WZ, w zakresie dochodów za ubiegły rok, możesz złożyć między 15 marca a 18 kwietnia 2017 r.

Jakie dane są potrzebne do złożenia PIT-WZ?

  • dane identyfikacyjne, takie jak w każdym składanym zeznaniu PIT (twoje, a jeśli rozliczasz się wspólnie  z małżonkiem, to także dane małżonka) oraz informacje:
  • o kosztach uzyskania przychodów (czy korzystasz z podstawowych, czy podwyższonych, czy też o wysokości wydatków faktycznie poniesionych)
  • czy korzystasz z ulgi rehabilitacyjnej,
  • o składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jeśli chcesz zwrotu nieodliczonej  ulgi na dzieci (gdy kwota przysługującego odliczenia z tytułu ulgi jest wyższa od kwoty odliczonej chcesz zwrotu nieodliczonej ulgi na dzieci możesz uzyskać zwrot do wysokości wykazanych w PIT-WZ składek),
  • o liczbie dzieci i ich danych identyfikacyjnych, a także o kwocie ulg na dzieci
  • o nr KRS wybranej organizacji pożytku publicznego, jeżeli chcesz przekazać jej 1% podatku należnego
  • o adresie poczty elektronicznej, na który urząd skarbowy prześle informację o sporządzeniu twojego zeznania podatkowego.

 

Więcej informacji o złożeniu PIT-WZ mogą Państwo znaleźć w oficjalnym poradniku Ministerstwa Finansów pod tym adresem http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/5173809/Instrukcja_PIT-WZ.pdf

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel