Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców w Grudniu 2017

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców w Grudniu 2017. W jakich Urzędach Skarbowych będą organizowane szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców w Grudniu 2017? W jakie dni będą szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców w Grudniu 2017?

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców w Grudniu 2017

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK” po raz drugi w tym roku. Oznacza to, że druga tura szkoleń będzie się odbywała w każdy wtorek Grudnia 2017, urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Przedsiębiorcy będą mogli się przeszkolić w dowolnym urzędzie skarbowym w naszym kraju po raz drugi w Grudniu 2017.

W jakie dni będą szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców?

Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą eksperci KAS w każdy wtorek Grudnia tego roku  (5.12, 12.12, 19.12) we wszystkich urzędach skarbowych w naszym kraju. Listę Urzędów Skarbowych znajdziesz na naszej stronie, wystarczy, że skorzystasz z naszej intuicyjnej wyszukiwarki i znajdziesz odpowiedni Urząd Skarbowy.

Miejsce i godziny szkoleń z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Dokładne godziny szkoleń z z JPK dla mikroprzedsiębiorców w grudniu można sprawdzić na oficjanych stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych .

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny (JPK)?

To zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie. Więcej o Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) można poczytać w naszym poprzednim artykule.

Warto już teraz odbyć szkolenie z jednolitego pliku kontrolnego nim będzie za późno!

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel