Do kiedy rozliczyć PIT w 2018 roku?

Do kiedy rozliczyć PIT w 2018 roku? Pamiętaj, że w 2018 roku rozliczasz PIT za przychody, które uzyskałeś w 2017 roku. Zobacz już teraz jakie będą obowiązywały terminy złożenia deklaracji PIT w 2018. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę tylko już teraz zobacz jak się trzeba przygotować do rozliczenia podatku w 2018 roku. Im szybciej rozliczysz PIT w 2018 tym szybciej dostaniesz zwrot podatku! Zobacz jak możesz złożyć swój PIT w 2018 roku!

Do kiedy rozliczyć PIT w 2018 roku?

Do kiedy rozliczyć PIT w 2018 roku?

Sprawdź w poniższym terminarzu, przygotowanym przez naszą redakcję kiedy można złożyć Pit 2018.

Do 31 Stycznia 2018
Termin złożenia deklaracji PIT-16A (działalność opodatkowana kartą podatkową)
Termin złożenia deklaracji PIT-19A (osoby duchowne)
Termin złożenia deklaracji PIT-28 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych)

Do 30 Kwietnia 2018

Termin złożenia zeznań: PIT-36 (działalność gospodarcza, najem), PIT-36L (podatek liniowy), PIT-37 (umowa o pracę), PIT-38 (z kapitałów pieniężnych), PIT-39 (nieruchomości)

W przypadku składania deklaracji PIT w 2018 warto nie czekać na ostatnią chwilę lecz złożyć PIT wcześniej co pozwoli nam na szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

Rozliczenie PIT za 2017 w 2018 w kilku krokach:

  1. Wybieramy odpowiedni formularz PIT
  2. Sprawdzamy czy zachodzi możliwość skorzystania z preferencyjnej formy opodatkowania
  3. Sprawdzamy z jakich ulg i odliczeń podatkowych możemy skorzystać
  4. Obliczamy zobowiązanie podatkowe
  5. Wysyłamy wykorzystując usługę PFR PIT-37 lub PIT-38, dostępną na stronie www.podatki.gov.pl
  6. Wysyłamy przez Internet w formie dokumentu elektronicznego
  7. Składamy osobiście w kancelarii urzędu skarbowego albo w polskim urzędzie konsularnym
  8. Nadajemy listem poleconym w placówce Poczty Polskiej S.A.
  9. Wrzucamy do „urzędomatu”
  10. Uwaga! Zeznanie trzeba podpisać — niepodpisane jest nieważne!

Ile trzeba czekać na zwrot podatku z PIT 2018?

Pamiętaj, że jeśli wyszła Ci nadpłata podatku, wówczas urząd skarbowy powinien zwrócić Ci nadpłatę podatku do 3 miesięcy od dnia złożenia deklaracji PIT 2018, w przypadku złożenia korekty zeznania podatkowego to termin do zwrotu nadpłaty liczymy od dnia skorygowania zeznania. Pamiętaj, że im szybciej złożysz PIT w 2018 roku tym szybciej uzyskasz nadpłatę podatku, dlatego nie czekaj do ostatniej chwili z rozliczeniem PIT w swoim mieście.

1% dla OPP w PIT 2018

W zeznaniu podatkowym możesz wskazać organizację pożytku publicznego, którą chcesz zasilić 1% należnego podatku, poprzez podanie jej nr KRS oraz kwoty do przekazania, resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.

Podatek w 2018 po terminie

Jeżeli nie zapłacimy należnego podatku w terminie, powstanie zaległość podatkowa, od której musimy, bez wezwania urzędu skarbowego, naliczyć i zapłacić odsetki za zwłokę! Jeśli mamy przejściowe trudności finansowe, uniemożliwiające zapłatę należnego podatku w terminie, możemy zwrócić się do naczelnika urzędu skarbowego o udzielenie ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych.

Wyszukiwarka urzędów skarbowych 2018

Jeśli chcesz zanieść PIT do swojego Urzędu Skarbowego lub inne ważne dokumenty ale nie wiesz w jakich godzinach urzęduje Twój urząd skarbowy to już teraz skorzystaj z naszej wyszukiwarki urzędów skarbowych nr 1 w Polsce, gdzie dostępne są wszystkie urzędy skarbowy i wszystkie najważniejsze informacje o tych instytucjach.

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel