Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców. Od kiedy ruszają szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców? W jakich Urzędach Skarbowych będą organizowane szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców? W jakie dni będą szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców?

Szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) organizują ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK”. Oznacz to, że w każdy wtorek listopada 2017 urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. Przedsiębiorcy będą mogli się przeszkolić w dowolnym urzędzie skarbowym w naszym kraju.

W jakie dni będą szkolenia z JPK dla mikroprzedsiębiorców?

Bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT przeprowadzą eksperci KAS w każdy wtorek listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11) we wszystkich urzędach skarbowych w naszym kraju. Listę Urzędów Skarbowych znajdziesz na naszej stronie, wystarczy, że skorzystasz z naszej wyszukiwarki i znajdziesz właściwy Urząd Skarbowy.

Miejsce i godziny szkoleń z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Dokładne godziny szkoleń z z JPK dla mikroprzedsiębiorców można sprawdzić na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych np. wybierając województwo do którego należy nasz Urząd Skarbowy http://www.dolnoslaskie.kas.gov.pl

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny (JPK)?

To zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie. Więcej o Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK) można poczytać w naszym poprzednim artykule.