Złóż wstępnie wypełniony PIT za 2017 r.

Podatniku czy wiesz, że jeśli składasz PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 w 2018 to możesz skorzystać  z pomocy urzędu skarbowego? W 2018 rozliczając PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 możesz skorzystać z wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego przygotowanego przez urząd skarbowy.

Już dzisiaj złóż wstępnie wypełniony PIT za 2017 r.

Co to jest PFR (wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe)

PFR (ang. pre-filled tax return) to wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe za poprzedni rok, którego propozycje przygotuje ci urząd skarbowy. PFR to propozycja rozliczenia rocznego PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację skarbową.

PFR dla 2 rodzajów deklaracji:

  • PIT-37 – jeśli uzyskałeś przychody z zatrudnienia,
  • PIT-38 – jeśli uzyskałeś przychody z kapitałów pieniężnych (np. przychody ze zbycia akcji).

Ulgi i odliczenia i inne w PFR

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PFR, które proponuje ci urząd skarbowy możesz uzupełnić o ulgi i odliczenia, dane organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku, dodatkowe koszty uzyskania przychodów,dodatkowe przychody.

Jakie korzyści ze złożenia PFR

W PFR przygotowanym przez urząd skarbowym wpisane są przychody, koszty uzyskania przychodów i składki na ubezpieczenia, wykazane w informacjach złożonych przez twojego pracodawcę więc zmniejszasz tym samym możliwość pomyłki oraz oszczędzasz swój cenny czas w porównaniu do samodzielnego wypełnienia deklaracji PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017. Dużą zaletą skorzystania z wstępnie wypełnionego zeznania jest możliwość szybszego zwrotu środków jeśli wykazana została nadpłata podatku.

Jak złożyć PFR (wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe)

Jeśli interesuje Cię skorzystanie z wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego przygotowanego przez urząd skarbowy to wystarczy, że wejdziesz na stronę Ministerstwa Finansów a dokładnie pod ten link: https://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr i wybierzesz odpowiednią deklarację: PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017 i będziesz postępować zgodnie z instrukcjami.

Ważne! Aby skorzystać z PFR trzeba mieć założone Konto podatnika na Portalu Podatkowym.

Pomoc z PFR

(pomoc w sprawie procedur składania deklaracji i problemów technicznych)

tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)
Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel