Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r dla podatników rozliczających się na PIT-37 i PIT-38

Podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38 będą mogli już od 15 lutego 2019 skorzystać z usługi Twój e-PIT. W ramach usługi Twój e-PIT zostanie im przygotowane rozliczenie roczne za 2018 rok na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

twój e-pit w 2019

Twój e-PIT – na czym polega?

Twój e-PIT to usługa, która pomoże podatnikom w rozliczeniom corocznych deklaracji. Podatnicy, dzięki nowej usłudze „Twój e-PIT” nie będą już musieli wypełniać wniosków oraz składać deklaracji w urzędzie skarbowym lub wysyłać za pomocą programów dedykowanych. W ramach usługi Twój e-PIT na portalu podatkowym będzie czekał wypełniony „Twój e-PIT. Więcej o usłudze „Twój e-PIT” można przeczytać w naszym poprzednim artykule: https://skarboweurzedy.pl/twoj-e-pit-co-to-jest-i-jak-rozliczyc-pit-w-2019/

Kiedy rusza usługa Twój e-PIT w 2019?

Usługa Twój e-PIT wystartuje już 15 lutego 2019 r. i to od tego dnia będzie można sprawdzić przygotowane rozliczenia dla podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W 2020 z usługi Twój e-PIT będę mogli również skorzystać inni podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Przygotowane zeznanie w ramach usługi Twój e-PIT 2019 dla podatników, którzy rozliczają się na deklaracjach PIT-37 i PIT-38 będzie można sprawdzić na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów pod adresem (podatki.gov.pl) w okresie od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r.

Co będzie zawierać Twój e-PIT

Podatnicy rozliczający się w 2019 roku, którzy rozliczają swoje zeznania podatkowe za 2018 na formularzach PIT-37 i PIT-38 znajdą pod adresem (podatki.gov.pl) przygotowane zeznanie roczne w ramach usługi Twój e-PIT.

Wchodzisz na stronę (podatki.gov.pl), uwierzytelniasz się za pomocą:

 • numeru Pesel lub NIP i data urodzenia
 • kwoty przychodu z deklaracji za rok 2017
 • kwoty przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018

lub dokonaj uwierzytelnienia poprzez profil zaufany.

Sprawdzasz przygotowaną deklarację w ramach usługi Twój e-PIT i:

 • Akceptujesz zeznanie, które zostało przygotowane w ramach usługi Twój e-PIT i pobierasz UPO
 • Możesz zmienić sposób rozliczenia na: 1) wspólne z małżonkiem 2) jako osoba samotnie wychowująca dzieci
 • Zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku
 • Zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę
 • Dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne lub z tytułu użytkowania internetu, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE)
 • Odrzucić przygotowany PIT i rozliczyć się samodzielnie w innej formie. W tym przypadku Twój e-PIT proponowany przez urząd nie będzie brany pod uwagę
 • Nic nie robić — wówczas 30 kwietnia Twoje rozliczenie zostanie uznane za złożone

Jeśli naniosłeś zmiany, poprawki, dodałeś ulgi to po tym zaakceptuj swoje zeznanie i wyślij. Na końcu pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Kontakt w sprawie Twój e-PIT

Podatnicy, którzy będą rozliczali swoje zeznania podatkowe w ramach usług Twój e-PIT 2019 będą mogli skorzystać z pomocy oferowanej przez Resort finansów. Pomoc w ramach usługi Twój e-PIT będzie udzielana telefonicznie, e-mailowo lub poprzez czat z konsultantem.

Telefon do konsultanta Twój e-PIT:

Konsultanci infolinii Krajowej Informacji Skarbowej są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 pod numerami:

 • tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
 • tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
 • tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

E-mail Portalu Podatkowego w sprawie Twój e-PIT:

e-mail:  info.e-deklaracje@mf.gov.pl

Czat z konsultantem w sprawie Twój e-PIT:

Czat z konsultantem Krajowej Informacji Skarbowej dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Przejdź do czatu wpisując w przeglądarkę ten link: https://webchat.mf.gov.pl/chat.html

Pamiętaj! Skorzystanie z usługi Czat z konsultantem wymaga wypełnienia wszystkich obowiązkowych pól formularza

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel