Rozliczamy zarobki Google Adsense – PIT Google Adsense

Rozliczamy zarobki Google Adsense – PIT Google Adsense. Prowadząc stronę hobbystycznie zapewne zastanawiasz się jak rozliczyć PIT z zarobków w Google Adsense. Z nami rozliczysz zarobki z Google Adsense jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej. Zobacz jak wygląda opodatkowanie przychodów z reklam w ramach usługi Google AdSense jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej! Rozliczanie Google Adsense bez działalności – zobacz jak to zrobić!

Rozliczamy zarobki Google Adsense - PIT Google Adsense

Co to jest Google AdSense?

Google AdSense – to program, który umożliwia właścicielom serwisów internetowym, blogów zarabianie na treści online. Program AdSense dopasowuje reklamy tekstowe i displayowe do Twojej witryny na podstawie jej treści i użytkowników, którzy ją odwiedzają. Reklamy w Google Adsense są tworzone i opłacane przez reklamodawców promujących swoje produkty i usługi. Za kliknięcia w reklamy właściciel serwisu otrzymuje wynagrodzenie, które po uzbieraniu minimalnego progu wypłaty czyli 300 złotych jest przelewane na konto podane w panelu.

Jak rozliczyć zarobki z Google Adsense?

Prowadząc serwis, witrynę, portal, bloga powinieneś się rozliczać ze swoim urzędem skarbowym aby nie mieć problemów z tą instytucją. Sposób rozliczeń jest uzależniony od tego czy prowadzisz działalność gospodarczą i działasz na większą skalę z reklamami w Google Adsense czy jest to tylko strona hobbystyczna, nie nastawiona na zarobek.

Kiedy zarabianie na Google Adsense to działalność gospodarcza?

Zarabianie na reklamach w systemie Google Adsense może zostać zakwalifikowane jako prowadzenie działalności gospodarczej w przypadku, gdy spełniamy założenia definicji o działalności gospodarczej. Sprawdź czy Twoje działania kwalifikują się pod działalność gospodarczą i musisz się w inny sposób rozliczać z zarobku na reklamach w Google Adsense.

USTAWA z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej:

Art. 2. Działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Pamiętaj, że ocena tego czy Twoje działania mają charakter prowadzenia działalności gospodarczej należą do Ciebie lub Twojej księgowej, która co roku rozlicza Twój PIT.

Google Adsense prywatnie – przychody z „innych źródeł” w PIT

Coraz częściej wielu ludzi prowadzi swoje blogi w internecie, zauważając rosnącą popularność swojego bloga postanawiają wstawiać reklamy w programie Google Adsense aby choć trochę dorobić za klikanie w reklamy Google. Zarabiając na reklamach Google nie prowadząc działalności gospodarczej też powinniśmy się rozliczyć ze swoim urzędem skarbowym w rocznej deklaracji PIT, wystarczy wtedy dochody z reklam wrzucić do innych źródeł w PIT  i zapłacić z tego tytuły należyty podatek.

Podatek dochodowy z AdSense bez działalności gospodarczej

Jeśli jesteś niepewny co do kwalifikacji dochodów z Google Adsense możesz o to zapytać w swoim urzędzie skarbowym, wyszukując go w naszej wyszukiwarce urzędów skarbowych, zlecić rozliczenie swojego PIT z Google Adsense doświadczonemu księgowemu, który rozliczał już podobne kwestie lub poprosić o indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego.

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel