Jak rozliczyć PIT w Kędzierzynie-Koźlu?

Rozlicz PIT w Kędzierzynie-Koźlu. Jak rozliczyć PIT w Kędzierzynie-Koźlu? Gdzie rozliczyć PIT w Kędzierzynie-Koźlu? W jakim Urzędzie Skarbowym w Kędzierzynie-Koźlu złożyć PIT? Jaki jest termin rozliczenia PIT w Kędzierzynie-Koźlu? W jakiej placówce US złożyć PIT w Kędzierzynie-Koźlu? Pamiętaj o 1% dla OPP!

Jak rozliczyć PIT?

Należy pamiętać, że przygotowania do rocznego rozliczenia podatku powinniśmy zacząć od ustalenia, z jakiego źródła osiągnęliśmy przychody w danym roku podatkowym za który chcemy się rozliczyć.

Do kiedy należy rozliczyć PIT w Kędzierzynie-Koźlu?

Zeznania podatkowe PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 należy składać do 30 kwietnia a PIT-28 do 31 stycznia, roku następującego po roku podatkowym, za który dokonywane jest rozliczenie.

Rozliczenie PIT w Kędzierzynie-Koźlu w kilku krokach:

  1. Wybieramy odpowiedni druk PIT
  2. Sprawdzamy czy zachodzi możliwość skorzystania z preferencyjnej formy opodatkowania
  3. Sprawdzamy z jakich ulg i odliczeń podatkowych możemy skorzystać
  4. Obliczamy zobowiązanie podatkowe
  5. Składamy Zeznanie w Urzędzie Skarbowym w Kędzierzynie-Koźlu

Uwaga! Zeznanie trzeba podpisać — niepodpisane jest nieważne!

Wszystkie formularze podatkowe można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Finansów: www.portalpodatkowy.mf.gov.pl i je wydrukować. Zarówno takie formularze, jak również formularze kserowane, są honorowane w urzędach skarbowych. Należy przy tym pamiętać, aby rozliczyć się na formularzu aktualnym dla danego roku podatkowego. Zeznanie można także złożyć przez Internet.

Pamiętaj o 1% dla OPP

W zeznaniu podatkowym możesz wskazać organizację pożytku publicznego, którą chcesz zasilić 1% należnego podatku, poprzez podanie jej nr KRS oraz kwoty do przekazania (wykaz organizacji po-żytku publicznego dostępny jest na stronie internetowej www.mpips.gov.pl/bip i www.mrpips.gov.pl/bip).

Ile trzeba czekać na zwrot podatku z PIT w Kędzierzynie-Koźlu?

Warto pamiętać jeśli w naszym zeznaniu wykazaliśmy kwotę nadpłaty podatku, wówczas urząd skarbowy ma na jej zwrot trzy miesiące od dnia złożenia, jeśli złożymy korektę zeznania podatkowego to termin do zwrotu nadpłaty liczymy od dnia skorygowania zeznania. Z naszego doświadczenia wynika, że im szybciej złożymy PIT tym szybciej uzyskamy nadpłatę podatku, dlatego nie warto czekać do samego końca.

Zobacz pozostałe urzędy skarbowe w województwie opolskim:


Urząd Skarbowy Strzelce Opolskie | Urząd Skarbowy Prudnik | Urząd Skarbowy Olesno | Urząd Skarbowy Nysa | Urząd Skarbowy Namysłów | Urząd Skarbowy Krapkowice | Urząd Skarbowy Kluczbork | Urząd Skarbowy Kędzierzyn Koźle | Urząd Skarbowy Głubczyce | Urząd Skarbowy Brzeg | Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu | Drugi Urząd Skarbowy Opole

Jak rozliczyć PIT w Kędzierzynie-Koźlu?
Rate this post