Jak rozliczyć PIT-37 przez internet w 2018 roku?

Deklaracja PIT-37 znana jest praktycznie każdemu obywatelowi RP. Jak podają statystyki urzędowe – to właśnie za jej pomocą rozlicza się większość ludzi bo aż 82% całego społeczeństwa: pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę i umowę zlecenie, zleceniobiorcy pracujący na podstawie umowy o dzieło, emeryci, czy renciści. Rozlicz z nami swój PIT-37 w 2018 roku przez internet!

Jak rozliczyć PIT-37 przez internet w 2018 roku?

PIT-37 dotyczy przychodów, które opodatkowane są według skali podatkowej – obecnie jest to 18% i 32%. Ten typ deklaracji podatkowej można wypełnić samodzielnie lub zlecić jego wypełnienie specjalistom. Od 2008 roku istnieje także ułatwienie dla podatników w postaci możliwości rozliczenia PIT-37 przez Internet. Rozliczenie to, niezależnie od formy, za rok 2017 powinno nastąpić do 30 kwietnia 2018 roku.

PIT-37 Kto powinien się rozliczyć?

Rozliczenie powinno nastąpić, jeżeli dana osoba w roku 2017 uzyskała wynagrodzenie wynikające ze stosunku pracy. Ponadto obowiązek rozliczenia nałożony jest na osoby, które pobierają rentę, emeryturę, świadczenia przedemerytalne lub zasiłki przedemerytalne oraz stypendia. Deklaracja PIT-37 dotyczy także przychodów wynikających z praw autorskich, praw majątkowych lub świadczeń, które wypłacone zostały z funduszy np. Funduszu Pracy.

PIT-37 Rozliczenie tradycyjne czy przez internet?

Wiele osób, zwłaszcza starszych przyzwyczajonych jest do tradycyjnej, papierowej formy deklaracji PIT-37 – składanej osobiście w Urzędzie Skarbowym. Należy jednak zauważyć, że duża część osób odkłada rozliczenie na kilka tygodni, czy nawet dni przed ostatecznym terminem złożenia deklaracji z uwagi na brak czasu, natłok obowiązków, czy z innych powodów. W takim przypadku można przygotować się na długie kolejki w urzędzie i nawet kilkugodzinne czekanie na złożenie dokumentów. Możliwość złożenia deklaracji PIT-37 za pomocą internetu wydaje się dla takich osób doskonałym rozwiązaniem – jest szybkie i ułatwia znacznie cały proces.

PIT-37 Proste i szybkie rozwiązanie

Rozliczenie PIT-37 przez internet możliwe jest na kilka prostych sposobów. Obecnie w sieci dostępnych jest wiele darmowych programów przystosowanych do tego celu, które można ściągnąć na urządzenie, którego używamy – komputer, laptop, tablet, a nawet telefon. Ponadto programy te są tak skonfigurowane, że wypełnienie deklaracji jest niezwykle proste i niemożliwe jest popełnienie błędów np. błędne wypełnienie kolumn. Istnieje też możliwość rozliczenia bezpośrednio online za pomocą specjalnych platform do tego przystosowanych. Do rozliczenia potrzebne będą jak w przypadku tradycyjnego formularza dane tj. imię i nazwisko podatnika, data urodzenia, pesel lub nip oraz kwota przychodu z PIT-37 za poprzedni rok.

PIT-37 Dlaczego warto?

Rozliczenie PIT-37 za pomocą internetu jest niezwykle wygodne – oszczędza przede wszystkim nasz czas. Ponadto można wykonać je niezależnie od miejsca pobytu – wystarczy dostęp do sieci i wypełnienie kilku wcześniej wymienionych danych. Ponadto należy zauważyć, że jest to bezpieczna forma rozliczenia, o czym świadczy rosnące niż zainteresowanie społeczeństwa. Potwierdzeniem naszej tożsamości staje się kwota za zeszłoroczny PIT lub podpis elektroniczny – zależnie od indywidualnego wyboru.

Written by 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2012 roku zawodowo związany z dziennikarstwem obejmującym tematykę US, ZUS. Współpracowałem z największymi serwisami w naszym kraju, gdzie doskonaliłem swój kunszt zawodowy. Misją moich serwisów jest dostarczanie zrozumiałej wiedzy z zakresu podatków, działalności ZUS. Prywatnie miłośnik długich wędrówek górskich.Kontakt ze mną: https://www.facebook.com/ZacharczukPawel